«Схаменіться! будьте люди,
Бо лихо вам буде.
Розкуються незабаром
Заковані люде,
Настане суд, заговорять
І Дніпро, і гори!
І потече сторіками
Кров у синє море
Дітей ваших… і не буде
Кому помагати».

На веб-сайті: http://www.stvolodymyr.ca/smages/LetterApril19-1_1.jpg

Bисвітлений лист Митрополита Юрія «Української Православної Церкви Канади» в якому Митрополит Юрій передає наказ від Патріарха Варфоломея духовенству та мирянам не вітати Патріарха Київського і всієї Руси-України ФІЛАРЕТА в Канаді. Навіть, щоб ніхто з «Української Православної Церкви» не був і близько коло Патріарха Філарета.

Чому? На логічне питання немає логічної відповіді. Бо ж так звані архиєреї, які присягли на вірність турецькому патріархові хочуть затягти у вороже ярмо українську спільноту. Вони просто казаться, що Помісна Українська Православна Церква Київського Патріархату стоїть на позиції незалежності і не йде на компроміс з чужими церквоними зверхниками, які віками топтали і топчуть українські духовні і національні цінності.

Недарма, наш Пророк Тарас Шевченко застерігає, що незабаром небожата дізнаються чия на них шкура і буде суд совісті кожної людини.

Який абсурд, що незначна частина православних христян українського походження думають, що вони «мудріші» ніж більша частина українців.

За що ж наші батьки та прадіди боролися, багатьох наших рідних віддали своє життя за нашу віру православну та за незалежність України. Віками ми молилися і молимося, «щоб Господь Бог поглянув на нашу рідну землю» та щоб послав нам відданих церковних і державних провідників.

Але, незначна частина українського населення осквернює своє рідне і перевагу дає чужому.

Історія запише їх до списку Кочубеїв та Нагаїв, а український народ поволі але безупинно скидає з себе ланцюги поневолення і обнімає своє рідне.

Хоча би і взяти статистику за останні 17 років Патріаршества Святійшого Отця нашого Філарета. Більше 40 архиєрейїв служать українському народові, парафії Помісної Української Православної Церкви Київського Патріархату виросли до 5,000, три рази більше та 15 мільойнів свідомих українців належать до Помісної Української Православної Церкви Київського Патріархату.

І тут же виникає питання, що сталося за Українськими Православними Церквами в Америці та Канаді. Ми всі знаємо відповідь – деградація, судові процеси, зневажання, топтання, зрадництво ось такі слова домінують між тими, що відреклися від Рідної Української Православної Церкви та від Її Предстоятеля в Золотоверхому Києві.

Навіть, тут в діаспорі, за останній рік Помісна Українська Православна Церква Київського Патріархату дописала до списку Українських Православних Церков: Парафію Святої Тройці в Лос Анджелесі, Парафію Святого Михаїла в Реджайна, Канада та Парафію Собор Пресвятої Богородиці в Бруклині.

Ми вдячні нашим братам Греко Католицького віроісповідування за вияв їхньої братської пошани та любові до Помісної Української Православної Церкви Київського Патріархату, а особливо за їхнє щире і сердечне прийняття Патріарха Філарета в Канаді та Америці.

Прот. Віктор Полярний – настоятель Громади Святого Андрія в Блумінгдейл і секретаря Вікаріату Помісної Української Православної Церкви в США й Канаді.

Повернутись на головну